31 травня відбувся круглий стіл, присвячений реалізації проекту психолого-соціального патронату дітей-сиріт

31 травня відбувся круглий стіл, присвячений реалізації нашого проекту, про що вийде стаття в Чернігівських відомостях. Представляємо Вашій увазі цю статтю, фото з круглого столу та презентацію проекту. Презентація проекту: переглянути

«Круглий стіл», присвячений виконанню проекту бюджету участі «Організація соціально-психологічного патронату дітей сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування» відбувся днями у Чернігівському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді. Тема викликала жваве обговорення зацікавлених осіб, серед яких були представники вищих та професійно-технічних учбових закладів, соціальні працівники, практикуючі психологи та представники ГО Чернігівська міська асоціація «Конкордія», яка саме і займається втіленням у життя цього проекту.

Не секрет, що адаптація таких дітей у суспільство проходить складно і вимагає від опікунів, викладачів та вихователів багато терпіння , такту та психологічних знань. Держава піклується про матеріальне забезпечення таких дітей. Та частіше їм  потрібна не матеріальна допомога, хоча і вона важлива,  а соціальна та  психологічна підтримка  Дуже часто такі діти не готові до інтеграції у суспільство, не можуть налагодити контакти у колективі. Складно відбувається становлення  особистості, свого особистого «Я» . Це відчувають і самі діти, і їх наставники. Дуже часто виникають випадки девіантної поведінки.  Це зрозуміло, бо у період різких переломів у суспільстві часто порушується єдність буття та свідомості.

На допомогу  дітям  прийшли  фахівці-психологи. ГО Чернігівська міська  асоціація «Конкордія» в рамках проекту бюджету участі  вже провела  психологічні тести та опитування у учбових закладах міста, організували тренінги та індивідуальні психологічні консультації.

Про це розповів голова Ради Чернігівської міської асоціації «Конкордія», кандидат психологічних наук Віктор Мозговий. Він звернув увагу присутніх на складність проблеми.  Відомий психолог  зазначив, що дуже часто діти – підлітки відчувають самотність, тривогу, невпевненість у завтрашньому дні. Це приводить  до агресії, неадекватної поведінки,а інколи і до суїциду.

— Діти у підлітковому віці тягнуться до спільноти, де їх чують та розуміють. На жаль, інколи це не завжди добрі люди. Завдання психологів допомогти цим дітям адаптуватися у суспільстві.,зняти агресію і підготуватися до самостійного життя,— зазначив  Віктор Мозговий.

Директор Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Мазур підкреслила необхідність продовження проекту та його систематизації.

Про важливість проекту  говорили соціальні педагоги  та  відповідальні за виховну роботу учбових закладів. Вони також звернулися із проханням до «Конкордії» узгоджувати проведення тренінгових  занять із учбовим планом.  Перші  кроки вже зроблені,треба працювати і далі, щоб суспільство не втрачало своє майбутнє, а мало успішне, розумне та адекватне покоління.

ГО «ЧМА «Конкордія» вже подала документи на продовження цього проекту із врахуванням змін та доповнень на наступний рік. Вони будуть вдячні всім чернігівцями за підтримку цієї  важливої справи.

IMG 5990 IMG 5989  IMG 5993