
Поведінка учасників бійки дівчат-підлітків, яка сталася у Чернігові, характерна для їхнього віку: реакція емансипації, групування. Дівчатам було важливо самоутвердитись: щоб усі побачили, які вони сильні. Дівчата ж не тихцем побились за рогом – там же були глядачі. Прибрати їх – і дівчата «загубляться» на цьому фоні.
Такі думки стосовно ситуації, що склалася, розповів Високому Валу кандидат психолочіних наук Віктор Мозговий:
«Також цікавий і образ жертви, яка там знаходиться. Тому що жертва не тікає – вона залишається у цьому колі, навіть намагається «задиратись». Це говорить про те, що склалась певна культура, де для дівчат є важливим саме чоловічі форми поведінки»
констатує психолог
Найбільш шокуючим фактом у ситуації, що склалася, на думку Віктора Мозгового, є поведінка дівчат, характерна для хлопців. Адже якби на їхньому місці були хлопці – всі б сприймали це нормально.
«Тому ми можемо констатувати, що у суспільстві відбулось серйозне статево-рольове зрушення, де дівчата – з чоловічою формою поведінки емансипуються, групуються і самостверджуються як особистості»
говорить психолог
«У періоді ідентифікації лежить ще один механізм – це наслідування героя. Тобто, якщо б ми вивчили, хто являється героєм для цих підлітків – той авторитет, кого вони наслідують. Зрозуміло, що не мама з татом їх навчили, адже гендерна ідентифікація – наслідування батьків своєї статі відбувається у 5-6 років. А тут 14-15 років, тому прикладом наслідування можуть бути герої серіалів, фільмів або ж ті підлітки-хлопці з їхнього кола спілкування. Тоді серед дівчат виділяються ті, хто наслідують цей агресивний тип для власного самоутвердження»
зазначив Віктор Мозговий